Strona główna                              

Wiadomości ]

Wiadomości - wrzesień 2000 cz.1

 

MISTRZOSTWA W DUATHLONIE

2000-09-18

Zakończyły się Mistrzostwa Wielkopolski w duathlonie. W tegorocznych już VII zawodach wzięło około 200 zawodników. Zawody rozegrano w kilku kategoriach. Najmłodszymi zawodnikami byli uczniowie pierwszych klas podstawowych, zaś najstarszymi gimnazjaliści. Początek i koniec każdego biegu usytuowano na kępińskim rynku. To tam rozgrywały się największe emocje mistrzostw, które zorganizował kępiński TKKF. Z roku na rok coraz więcej uczestników bierze udział w zawodach. Mistrzostwa to także sporo nagród.
-Każdy zawodnik otrzymał nagrody i puchary indywidualnie. Rozdaliśmy także nagrody zespołowe. Otrzymały je te drużyny, których zawodnicy zdobyli największą ilość pierwszych miejsc-powiedział Krzysztof Dąbrowski prezes TKKF " Przemysław" w Kępnie. Imprezę można uznać za udaną, była rywalizacja sportowa, ale przede wszystkim dobra zabawa-dodał.
ART /SUD/

 

 

STRAJK ! - MÓWI 70% ZAŁOGI
2000-09-16
"Czy jesteś za podjęciem działań aż do strajku włącznie mających na celu uzyskanie realizacji żądań płacowych przedstawionych przez Związki Zawodowe Zarządowi Spółki?" na takie pytanie odpowiedziało wczoraj ponad 70% pracowników ZPW. Jak powiedział Radiu SUD rzecznik prasowy połączonych związków zawodowych Zbigniew Nowak zdecydowana większość bo, aż 90% pracowników opowiedziało się za strajkiem.
-Jednak poczekamy na negocjacje. Zarząd ma dziś przedstawić wstępny termin rozmów dodaje Zbigniew Nowak.
Przypomnijmy spór dotyczy nie realizowania przez Zarząd Spółki zobowiązań kształtowania funduszu płac na lata 1999-2000. Pracownicy bezskutecznie od kilku miesięcy domagają się od Zarządu Spółki zwiększenia wynagrodzeń dla ogółu pracowników zakładu. Od ponad 3 lat nie było tam regulacji wynagrodzeń uwzględniającej wzrost cen towarów i usług.
ART /SUD/

 

 

CZY PROSPAN ZASTRAJKUJE ?
2000-09-14
"Czy jesteś za podjęciem działań aż do strajku włącznie mających na celu uzyskanie realizacji żądań płacowych przedstawionych przez Związki Zawodowe Zarządowi Spółki?" na takie pytanie odpowiedzą dziś wszyscy pracownicy fabryki.
Spór dotyczy nie realizowania przez Zarząd Spółki zobowiązań kształtowania funduszu płac na lata 1999-2000-mówi rzecznik związków zawodowych Zbigniew Nowak - nie ukrywam, że chodzi o pieniądze-dodaje.
Pracownicy bezskutecznie od kilku miesięcy domagają się od Zarządu Spółki zwiększenia wynagrodzeń dla ogółu pracowników zakładu. Od ponad 3 lat nie było tam regulacji wynagrodzeń uwzględniającej wzrost cen towarów i usług. Referendum trwa od godziny 5 rano, potrwa do 23. Jego wyniki będą znane nad ranem.
ART, MIR /SUD/

 

 

GROŹNY POŻAR
2000-09-14
Zwarcie instalacji elektrycznej było przyczyną pożaru stodoły w Kuźnicy Grabowskiej. Zdarzenie miało miejsce dziś w nocy. Ogień pojawił się kilkanaście minut po godzinie 3 i natychmiast rozprzestrzenił się na cały budynek. Zdaniem strażaków biorących udział w akcji gaśniczej pożar zagrażał także kilku budynkom gospodarczym. Ogień strawił całą stodołę oraz składowane wewnątrz słomę i siano. Straty oszacowano na ponad 15 tys. zł.
ART /SUD/

 

 

MNIEJ ĆPANIA W WIERUSZOWIE
2000-09-14
Wieruszowscy policjanci zatrzymali wczoraj ośmiu dealerów narkotykowych.
W akcji wzięło udział kilkunastu policjantów. Dealerzy byli zaskoczeni nagłymi aresztowaniami. Policja zmobilizowała wszystkie siły, istniało bowiem prawdopodobieństwo ucieczki, któregoś z zatrzymywanych. Pięciu zatrzymanych przebywa w policyjnej izbie zatrzymań. Los dalszej trójki zależeć będzie od decyzji prokuratora rejonowego w Kępnie. Zatrzymani są w wieku od 16 do 34 lat i wszyscy są mieszkańcami powiatu wieruszowskiego. Policja nie ujawnia więcej szczegółów-zdaniem komisarza Pawła Gnycha prowadzone są intensywne czynności dochodzeniowe więcej informacji mogłoby zaszkodzić sprawie. Udało nam się jednak dowiedzieć, że wszyscy zatrzymani trudnili się narkobiznesem od dłuższego czasu i znani byli organom ścigania. Podczas aresztowań policja zabezpieczyła spore ilości marihuany, ekstazy, amfetaminy oraz grzyby halucynogenne. Policja zapowiada dalsze aresztowania.
ART /SUD/

 

 

SZANSA DLA LIGNOMATU
2000-09-12
Po sensacyjnym zwycięstwie nad GKS-em Katowice, piłkarze trzecioligowego
Lignomatu Jankowy w środę staną przed szansa awansu do kolejnej
rundy Piłkarskiego Pucharu Polski. W drugiej rundzie tegorocznych
rozgrywek pucharowych los zetknął Jankowian z drugoligowym Klubem
Sportowym z Myszkowa. Menager Lignomatu Mieczysław Podgajny
szansę na odniesienie sukcesu swojego zespołu upatruje w słabej postawie
oraz niestabilnym składzie Myszkowian.
Także Jankowianie w tegorocznych rozgrywkach nie spisują się rewelacyjnie,
tracąc punkty w spotkaniach z teoretycznie słabszymi rywalami. Parokrotnie
jednak już udowodnili, że w spotkaniach o dużą stawkę potrafią się zmobilizować
i wznieść na wyżyny swoich piłkarskich umiejetności pokonując mocniejszych od siebie rywali.
Początek środowego meczu w Jankowych o godz. 16.00.
AM /SUD/

 

 

SPŁONĄŁ TIR
2000-09-11

Samochód ciężarowy marki Renault spłoną dziś nad ranem w miejscowości Wielisławice gmina Łęka Opatowska. Płonącego tira zauważył leśniczy leśnictwa Dobry Gość. Ciężarówka zaparkowana była na drodze leśnej, w odległości około 100 metrów od drogi prowadzącej z Opatowa do Wieruszowa. Ogień strawił przednią część ciągnika. Strażacy uratowali natomiast naczepę. Samochód został najprawdopodobniej podpalony. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie pochodził najprawdopodobniej z kradzieży. Więcej szczegółów policja nie ujawnia.
/SUD/

 

 

WYPADEK
2000-09-08

Trzy samochody zderzyły się dziś kilkanaście minut po godzinie 14 na zjeździe przy obwodnicy trasy krajowej nr 8 w Kępnie. Dwie osoby trafiły do szpitala. Na razie nie są znane dokładne przyczyny zdarzenia. Najprawdopodobniej kierujący Polonezem Trackiem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wymusił pierszeństwo. Siła uderzenia była tak duża, że odrzuciła oba pojazdy na kilka metrów. W zdarzeniu ucierpiał jeszcze prawidłowo stojący osobowy Peugot. Do szpitala trafiły dwie osoby z rozbitego Volkswagena Busa. Zabezpieczono próbki krwi do badań
wszystkich kierowców uczestniczących w wypadku. Według policji na feralnym zjeździe często dochodzi do groźnych wypadków. Na szczęście żaden z nich nie zakończył się tragicznie.
ART /SUD/

 

 

KIG ZMIENIA LOKALIZACJĘ MARKETU
2000-09-08

Mający powstać w Kępnie supermarket na pewno nie zostanie wybudowany na terenie obecnego dworca PKS twierdzą przedstawiciele Kępińskiej Izby Gospodarczej. Szczegóły swoich działań postanowili utajnić.
Ze spotkania w tej sprawie wyproszono dziennikarzy. Zebranie KIG w kawiarence parafialnej odbyło się w czwartek 7 września.
Prowadzący obrady Jan Sienkiewicz przedstawił działalność zarządu w okresie przedwakacyjnym. Zapewnił również obecnych na zebraniu kupców co do tego, iż budowa supermarketu francuskiej firmy Intermarche zostanie przeniesiona na obrzeża miasta.
W spotkaniu uczestniczyło około 30 osób. Kulminacyjnym punktem spotkania miała być dyskusja dotycząca dalszych działań mających na celu nie dopuszczenie do budowy supermarketu.
W tym momencie ku zdziwieniu dziennikarzy, poproszono ich o opuszczenie sali. Wcześniej zapewniano ich, że będą mieli okazję zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi strategii "walki z supermarketem".
/SUD/

 

 

POŻAR W DOMU CYGANÓW
2000-09-08

Ogień pojawił się kilkanaście minut po godzinie 4 w jednym z budynków mieszkalnych w Kępnie. Zauważył go kierowca ciężarówki przewożącej mleko. To on zaalarmował straż pożarną. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń, okazało się bowiem, że właściciele kilka dni temu wyjechali na urlop.
Ogień doszczętnie strawił kilka pomieszczeń wraz z wyposażeniem.
Nie wiadomo, co mogło być przyczyną pożaru, choć nie wyklucza się podpalenia, ustali to prowadzone dochodzenie. Pożar zagrażał także okolicznym budynkom.
Ulica Łąkowa leży w starej części miasta. Tamtejsze zabudowania to zmora kępińskich strażaków, nawet mały pożar może przeistoczyć się w prawdziwe piekło.
Wstępnie straty pożaru oszacowano na ok. 30 tyś. złotych.
/SUD/

 

 

NOWA SZKOŁA W MIKORZYNIE
2000-09-07
Mianem szkoły wieku XXI określił burmistrz Kępna
Piotr Psikus oddany w poniedziałek w Mikorzynie gmach szkoły podstawowej i gimnazjum. Naukę w nowej szkole podejmie ponad 250 uczniów i gimnazjalistów. Docelowo szkoła może pomieścić 450 dzieci.
Na pierwszy rzut oka szkoła nie przypomina typowego budynku oświatowego. Przestronne pracownie i korytarze wymalowane w łagodnych kolorach. Szkołę wybudowano w rekordowym któtkim czasie bo w niespełna 10 miesięcy. Wszelkie założenia reformy oświaty zostały spełnione. Obie szkoły mieszczą się na oddzielnych piętrach, i dziedzińcach.
Wspólna jest jedynie sala gimnastyczna.
Pierwsze zajęcia dydaktyczne rozpoczną się już we wtorek.
ART /SUD/

 

 

GABINET BURMISTRZA BYŁ PODPALONY
2000-09-07
Gabinet burmistrza Kępna został podpalony, mówi oświadczenie biegłego sądowego z dziedziny pożarnictwa. Śledztwo jednak umorzono.
Zdaniem rzecznika Prokuratury Okręgowej w Kaliszu prokuratora Janusza Walczaka nie ma dowodów na konkretną osobę.
-Nie ulega wątpliwości, że popełniono przestępstwo. Wykazała to ekspertyza biegłego sądowego-mówi Janusz Walczak.
Przypomnijmy do zdarzenia doszło 8 kwietnia. Ogień pojawił się około godziny 5 nad ranem. Zauważyły go pracownice sąsiadującego z urzędem sklepu. Ogień doszczętnie strawił gabinet burmistrza Piotra Psikusa. Zniszczeniu uległo także kilka innych pomieszczeń. Straty oszacowano na ponad 140 tys. zł.
/SUD/

powrót na górę strony

copyright © 2000-2002 Yark.pl  SEVEN