Strona główna                              

Wiadomości ]

Archiwum

maj 2003
kwiecień 2003
luty 2003
styczeń 2003
grudzień 2002
listopad 2002
październik 2002
wrzesień cz.2 2000
wrzesień 2000
sierpień 2000


aktualne wiadomości
 

 

Wiadomości - luty 2003


Puchar „Solidexu” dla Marcinków

28-02-2003
 

Zawodnicy Marcinków po raz kolejny odnieśli sukces. Wygrali turniej w piłce halowej o puchar firmy „Solidex” Lucyny i Michała Albertów. W imprezie zorganizowanej z inicjatywy Zarządu MUKS Marcinki wzięły udział także drużyny Zgoda Olszowa, Rzemieślnik Mąkoszyce i LZS Doruchów. W 15 meczach rozgrywanych w systemie „każdy z każdym” zdobyto w sumie 48 goli. Najlepszym strzelcem okazał się Patryk Tuszyński (Marcinki I) zdobywając dla swojej drużyny 8 bramek. Atrakcją turnieju był również mecz rozegrany pomiędzy rodzicami i trenerami zakończony zwycięstwem rodziców.
Zwycięzcy tego turnieju w lidze również prowadzą na półmetku z przewagą 6 punktów nad następną drużyną. Młodzi zawodnicy z chęcią uczestniczą w treningach, poświęcili im większą część ferii zimowych. Trener drużyny Piotr Hołoś chwali zaangażowanie swoich podopiecznych i ze spokojem podchodzi do wiosennych rozgrywek, w których zamierzają zaprezentować się jak najlepiej.

/Kepno.Net/

do góry


Czarna seria trwa
17-02-2003

W sobotni wieczór na krajowej ,,ósemce’’ w ¦wibie doszło do tragedii. Zginął 31-letni mieszkaniec Radomska kierujący ciężarowym volvo z naczepą. Drogę zajechał mu najprawdopodobniej dostawczy citroen C-15.
Z pierwszych ustaleń wynika, że zawinił kierowca citroena. Mężczyzna zjechał na przeciwny pas jezdni doprowadzając do zderzenia z jadącym z przeciwka volvo. Ciężarówka wpadła w poślizg i uderzyła w przydrożne drzewo. Siła uderzenia była ogromna. Kabina samochodu została doszczętnie zmiażdżona. Auto wbiło się wręcz w jedną z rosnących przy drodze topoli.
Kierowca, 31-letni mieszkaniec Radomska nie miał żadnych szans. Zginął na miejscu. Naczepa pojazdu przewróciła się na jezdnię blokując drogę krajową nr 8 na kilka godzin. Citroenem podróżowali: 22-letni mieszkaniec Baranowa i o rok starszy mieszkaniec Kępna. Kierowca Michał K. był pijany. W jego organizmie stwierdzono blisko 1,5 promila alkoholu. Wobec mężczyzny nie zastosowano jeszcze żadnych środków zapobiegawczych. Przebywa on w szpitalu.

/WIM/

do góry


Trzej mieszkańcy Kępna skazani za wymuszenia rozbójnicze
17-02-2003
 

Członkowie 3-osobowej grupy młodych mężczyzn wymuszającej pieniądze zostali skazani przez sąd. Mężczyźni w wieku od 21 do 27 lat terroryzowali mieszkańca miasta Bartosza B. Żądali od niego pieniędzy w kwotach od 20 do 100 złotych.
Poszkodowany 18-latek był kompletnie zastraszony. Długo płacił haracz zanim postanowił o wszystkim powiedzieć policji. Jednego ze swoich prześladowców chłopak poznał w pracy. Obaj byli zatrudnieni w kępińskiej piekarni.
Policja błyskawicznie zajęła się młodymi bandziorami. Sprawę przekazano prokuraturze, a ta skierowała przeciwko oprawcom akt oskarżenia. Wszyscy są mieszkańcami Kępna. Co ciekawe pochodzą z tzw. dobrych domów. Michał Ch. spędzi w więzieniu 3 lata. Jego kompani: Maciej O. Został skazany na karę 1 roku i 4 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata., Rafał Sz. Skazano na 1 rok i 2 miesiące więzienia. Wyrok również zawieszono na okres 3 lat.

/WIM/

do góry


Pijany kierowca ofiarą wypadku drogowego w Chojęcinie
17-02-2003
 

28-letni mieszkaniec Kępna został ranny w groźnym wypadku drogowym, do którego doszło w minioną sobotę, w Chojęcinie. W tył fiata, którym podróżował mężczyzna wjechał mercedes. Jak się później okazało był kompletnie pijany.
Do wypadku doszło nad ranem. Z policyjnych ustaleń wynika, że zawinił kierujący mercedesem mężczyzna. Nie zachował on odpowiedniej odległości od jadącego przed nim fiata. Poszkodowany nie odniósł poważniejszych obrażeń. Okazało się jednak, że fiatem kierował w stanie upojenia alkoholowego. 28-latek, mieszkaniec gminy Kępno miał 1,76 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

/WIM/

do góry


Tragedia w jednym z domów jednorodzinnych, w Mroczeniu
17-02-2003
 

27-letnia mieszkanka Kępna i jej 7-letni syn ulegli śmiertelnemu zaczadzeniu w jednym z domów, w Mroczeniu. Do tragedii doszło w nocy z soboty na niedzielę.
Mieszkająca w Kępnie kobieta przyjechała do Mroczenia ze swoim synem w odwiedziny do znajomych. Domownicy położyli się spać w sobotę około godziny 22. Kiedy rano następnego dnia właściciel domu poszedł obudzić gości na śniadanie okazało się, że ci nie dają już znaków życia. Lekarz, który przybył na miejsce po kilkunastu minutach stwierdził zgon chłopca i jej matki.
Przeprowadzona sekcja zwłok stwierdziła działanie czadu – informuje naczelnik Sekcji Kryminalnej KPP w Kępnie, podinspektor Dariusz Gawlik. – Wykluczyliśmy definitywnie udział w zdarzeniu osób trzecich. Cała historia to tragiczny wypadek.

/WIM/

do góry


Tragiczny wypadek w Opatowie
15-02-2003
 

W czwartkowe popołudnie w Opatowie zginął 50-letni kierowca fiata punto.
Na łuku drogi krajowej nr 11 kierowca fiata punto stracił nagle panowanie nad pojazdem. Zjechał na przeciwny pas jezdni kilkakrotnie koziołkując. Zatrzymał się dopiero w przydrożnym rowie. Siła uderzenia musiała być bardzo duża. Kierowcę wyrzuciło z samochodu. Zginął na miejscu. Kiedy dotarło pogotowie lekarz stwierdził zgon.
¦wiadkowie wypadku mówią, że kierowca fiata jechał ze znaczną prędkością.

/WIM/

do góry


Prezes Kępińskiej Izby Gospodarczej stanie wkrótce przed sądem
05-02-2003
 

Akt oskarżenia przeciwko prezesowi Kępińskiej Izby Gospodarczej, Ryszardowi P. przygotowała miejscowa Prokuratura Rejonowa. Zarzuca mu, że w jednym z artkułów, który ukazał się w lokalnym tygodniku zawarł szereg oszczerstw i pomówień pod adresem burmistrza, Piotra Psikusa.
Cała sprawa sięga 2001 roku. Wtedy to w mieście rozgorzała walka związana z budową supermarketu. W materiale zatutułowanym ,,Walka o supermarket, czyli bój o zasady samorządności’’ Ryszard P. zdaniem prokuratury zniesławił kępińskiego władarza.
Nie stwierdzono jednak żadnych znamion przestępstwa. Teraz, kiedy zarzuty KIG-u nie potwierdziły się prokuratura zajęła się doniesieniem przeciwko jej prezesowi – informuje rzecznik kaliskiej Prokuratury Okręgowej, Janusz Walczak.
Burmistrz Piotr Psikus zapowiadał, że nie pozostawi oszczerstw pod swoim adresem. Domagać zamierza się również zadośćuczynienia finansowego z przeznaczeniem na wybrany przez niego cel społeczny.

/WIM/

do góry


Anonimowy telefon postawił w gotowość służby specjalne
04-02-2003
 

Atrapę ładunku wybuchowego podłożono w jednym z zakładów stolarskich w Piaskach, w gminie Łęka Opatowska. W nocy z 31 stycznia na 1 lutego właściciel firmy odebrał anonimowy telefon. Na miejsce ściągnięto specjalistyczną grupę pirotechniczną z Poznania.
Przestraszony właściciel zakładu stolarskiego o wszystkim natychmiast zawiadomił policję. Zaalarmowani funkcjonariusze ustalili, iż w okolicach jednej z zakładowych hal znajduje się podejrzanie wyglądające pudełko.
Na miejsce pośpiesznie sprowadzono grupę pirotechników z Poznania. Wszystko wyglądało bardzo poważnie. Do akcji zaangażowano kilkunastu funkcjonariuszy oraz psa tropiacego. Teren zakładu stolarskiego zabezpieczali strażacy.
Okazło się, że pakunek jest zwykła atrapą. Kępińscy policjanci wszczęli już śledztwo w tej sprawie. Nie wiadomo jeszcze, czy był to kiepski żart, czy ktoś chciał przestraszyć przedsiębiorcę.

/WIM/

do góry


Kępińska policja zatrzymała kolporterów sfałszowanych pieniędzy
03-02-2003
 

3-osobową grupę przestępczą wprowadzającą do obiegu fałszywe banknoty rozbiła kępińska policja. Wszystkich 31 stycznia tymczasowo aresztował na okres trzech miesięcy kępiński Sąd Rejonowy. Policja sprawdza powiązania zatrzymanych.
Funkcjonariusze nie ujawniają szczegółów sprawy. Zasłaniają się dobrem prowadzonego postępowania.
Zatrzymani przestępcy to ludzie młodzi. Najmłodszy ma 19 lat, najstarszy jest rok starszy. Są mieszkańcami: Wrocławia, Grabowa i Kępna. Do obiegu wprowadzali banknoty o nominale 20 złotych.
Funkcjonariusze znaleźli przy nich 46 sztuk sfałszowanych 20-złotówek. Nie wiadomo jeszcze czy sami je podrabiali, czy tylko zajmowali się ich rozprowadzaniem. Jest to przedmiotem śledztwa prowadzonego pod nadzorem kępińskiej Prokuratury Rejonowej. Na jej wniosek "trójkę" zatrzymanych aresztował tymczasowo miejscowy sąd.

/WIM/

do góry


Strona główna ] Wiadomości ] Ludzie ] Katalog ] Media ] E-adresy ] Kępno ] Wizytówki firm ] Chat ] Linki ]

powrót na górę strony

copyright © 2000-2003 Yark.pl  SEVEN