Strona główna ] [ Wiadomości ] Ludzie ] Katalog ] Media ] E-adresy ] Kępno ] Wizytówki firm ] Chat ] Linki ]

Wiadomości

Zapraszamy do zapoznania się z wiadomościami z regionu kępińskiego.

 

Zostań dziennikarzem

Jeśli uważasz, że twój talent dziennikarski się marnuje, zapraszamy do współredagowania wiadomości lokalnych w Kepno.Net

Prześlij do nas swoją informację

 

Archiwum

Poszkodowani uczniowie
09-05-2003
 

Od momentu powstania, czyli od kilku już lat, uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr2 w Kępnie nie mają warunków by w pełni rozwijać się fizycznie. Zajęcia z wychowania fizycznego prowadzone są na boisku, dzierżawionym od spółdzielni mieszkaniowej a w okresie jesieni i zimy w piwnicach budynku szkoły, które zostały zaadoptowane na prowizoryczną salę gimnastyczną. Klika tygodni temu Powiat złożył wniosek do Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowanie inwestycji budowy sali gimnastycznej. Kwota 700 tys. zł, jaką może otrzymać samorząd, będzie warunkiem rozpoczęcia przedsięwzięcia, które miałoby się zakończyć w 2005 roku. Plany budowy i dokładna dokumentacja ma powstać do końca tego roku.

/Kepno.Net/

do góry


Automobilklub Kępiński
07-05-2003
 

Na 10 maja br. zaplanowano spotkanie założycielskie Automobilklubu Kępińskiego. Dzięki zaangażowaniu i wkładzie Andrzeja Zdyba, Jacka Norkiewicza i Karola Wrzalskiego zostanie utworzona Delegatura Automobilklubu Kaliskiego w Kępnie. Miłośnicy sportowej jazdy samochodem będą się mogli realizować na specjalnie do tego wyznaczonej trasie. Od kilku już tygodni można oglądać na miejscowym targowisku próby sprawnościowe pasjonatów sportów motorowych. 18 maja rozpocznie się cykl 5 imprez I Otwartych Samochodowych Mistrzostw Kępna. Będą to próby sprawnościowe na placu targowym przy ulicy Polnej w terminach: 18 maja, 15 czerwca, 13 lipca oraz 10 i 30 sierpnia. Przejazdy odbywać się będą na 400 metrowej nawierzchni asfaltowo-szutrowej. Na 22 czerwca zaplanowany jest Rajd z okazji Dni Kępna, którego długość wyniesie 80 km.

/Kepno.Net/

do góry


Będzie basen w Kępnie
29-04-2003
 

Na ostatniej sesji gminnej głosowano nad powołaniem spółki, która miałaby zająć się budową basenu. W jej skład weszłaby gmina oraz firma Invest-Pro. Po wymianie zdań między zwolennikami budowy a osobami, które wykorzystały by pieniądze w innym, bardziej potrzebnym w tym czasie celu, podjęto ostateczną decyzję o powołaniu owej spółki i budowie basenu. Według planów prace rozpoczną się w lipcu tego roku a w sierpniu przyszłego roku będzie już można korzystać z basenu. Wartość realizowanej inwestycji ma wynieść 7 mln. 76 tys. zł.

/Kepno.Net/

do góry


V Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego
28-04-2003
 

Jak co roku w kwietniu na Hali Sportowo-Widowiskowej kępińskiego KOSiRu odbył się turniej tańca. Brało w nim udział 150 par, które przyjechały z Opola, Wrocławia, Sieradza, Oleśnicy, Gdańska i oczywiście Kępna. Pary z Klubu Tańca "Helkon" zajęły wysokie miejsca. Z roku na rok turniej zwiększa swój poziom oraz zainteresowanie. Tego roku w jury zasiedli zawodowi sędziowie z całego kraju. Organizatorzy mają w planach zmienić charakter turnieju z ogólnopolskiego na międzynarodowy.

/Kepno.Net/

do góry


Dramatyczna sytuacja kępińskiego szpitala
23-04-2003
 

W 2003 roku kępiński szpital otrzyma o około 1 milion zł mniej niż w roku ubiegłym. Pomimo ciężkich prób i ostatecznym podpisaniu kontraktu, na wiele rzeczy braknie funduszy. Wśród personelu mówi się o zwolnieniach. Dyrektor szpitala Bronisław Pazdyka nie wyklucza takiego sposobu oszczędności ale uspokaja, że ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Wstępnie ustalono listę 12 osób, które "... z reguły są osobami, które mogą otrzymać świadczenia emerytalne lub przedemerytalne ..." - oświadczył Dyrektor.

/Kepno.Net/

do góry


Ojciec Oli zaskarżył Policję
18-04-2003
 

Ojciec bestialsko zamordowanej Oli Bielewskiej z Osowy koło Biadaszek, złożył pozew przeciwko policji i prokuraturze wraz z żądaniem 200 tys. zł zadośćuczynienia. Mężczyzna był podejrzany o porwanie i wywiezienie córki za granicę. Postawiono mu również zarzut znęcania się nad rodziną. W wyniku zatrzymania paszportu stracił pracę jako kierowca TIRa. Wcześniejsze zażalenie mężczyzny zostało przez sąd odrzucone. Decyzja dotycząca ostatniego pozwu będzie znana najwcześniej za kilkanaście dni.

/Kepno.Net/

do góry


Kolejne zatrzymania członków gangu
16-04-2003
 

W zeszłym tygodniu kępińska policja zatrzymała dwóch kolejnych członków bandyckiego gangu, podejrzanych o dokonanie napadów i rozbojów. Wcześniej aresztowano cztery osoby. Prawdopodobnie nie są to wszyscy jego członkowie. Zatrzymani to młodzi mieszkańcy powiatu kępińskiego i oleśnickiego.

/Kepno.Net/

do góry


Chico wykonał dzieło dla Papieża
11-04-2003

Znany ze swoich prac, rodowity kępnianin, którego dzieła znane są na całym świecie wykonał kolejną znakomitą pracę. Zdzisław Mikołajczak, pseudonim CHICO, stworzył dzieło dla znamienitego Polaka jakim jest papież Jan Paweł II. Sam autor o pracy mówi: "... praca ta jest utrzymana w polskim charakterze... podstawą kompozycji jest nasz piastowski orzeł, zachodnia granica oraz rzeki Wisła, Warta i Pilica, które to (przy małej wyobraźni) tworzą "krzyż" przez środek Polski ...". W najbliższym czasie praca zostanie przekazana przez artystę na ręce samego Papieża. Jako pierwsi na świecie publikujemy zdjęcie reliefu, którego powiększenie można zobaczyć tutaj...

/Kepno.Net/

do góry


Zabójca Oli zatrzymany !!!
09-04-2003
 

Policja z Wieruszowa ma już zabójcę 8-letniej Oli Bielewskiej z Osowy koło Biadaszek. Zatrzymany wczoraj wieczorem mężczyzna przyznał się do morderstwa. Ciała dziecka dotąd nie znaleziono. Policja natrafiła jednak na pukiel włosów mogących należeć do dziewczynki.
Przypomnijmy, że Ola zaginęła w czerwcu ubiegłego roku. Blisko dziesięciomiesięczne poszukiwania nie przyniosły rezultatów. W sprawę włączyli się najlepsi ratownicy w kraju. Dziewczynki szukał również znany detektyw Krzysztof Rutkowski. Początkowo o uprowadzenie dziecka podejrzewano jej ojca. Hipoteza ta szybko została jednak odrzucona przez funkcjonariuszy.
Wczoraj wieczorem funkcjonariusze operacyjni wieruszowskiej komendy zatrzymali 25-letniego mieszkańca Biadaszek, syna rodziny, u której Ola widziana była po raz ostatni. Na miejscu przeprowadzono wizję lokalną. Policja nie chce udzielać informacji na temat jej przebiegu, potwierdza jednak, że zatrzymany mężczyzna przyznał się do zabójstwa. Przebywa teraz w policyjnej izbie zatrzymań. Ciała dziewczynki dotąd nie udało się odnaleźć. W obejściu rodziny zatrzymanego mężczyzny znaleziono jednak pukiel włosów mogący należeć do Oli. Prokurator i policjanci z Wieruszowa cały czas przesłuchują podejrzanego.

/WIM/

do góry


Absolutorium dla Zarządu Powiatu
08-04-2003
 

Na ostatniej sesji Rady Powiatu odbyło się głosowanie nad udzieleniem absolutorium Zarządowi Powiatu. W czasie obrad, przed głosowaniem pojawiły się zarzuty dotyczące pracy Zarządu w poprzedniej kadencji. Dotyczyły one przede wszystkim braku starań o przyznanie środków z zewnątrz np.: program SAPARD, na realizowane inwestycje. Postawiono również zarzut, iż Zarząd “pokazał się” dopiero w okresie przedwyborczym. Jednak mimo to radni prawie jednogłośnie udzielili absolutorium poprzedniemu zarządowi.

/Kepno.Net/

do góry


Czy będą pieniądze dla przedszkola sióstr Boromeuszek?
05-04-2003
 

W ostatnich dniach w Kępnie powstał problem: Czy przyznane przez MENIS pieniądze na rzecz dzieci niepełnosprawnych z przedszkola sióstr Boromeuszek rzeczywiście tam trafią? Pojawiają się zarzuty względem władz samorządowych, iż kosztem dzieci niepełnosprawnych próbują łatać dziury w podległym im placówkach oświatowych . Burmistrz Piotr Psikus wyjaśnia, że chodzi tutaj tylko o poznanie rzeczywistego celu wydatkowania pieniędzy, które pochodzą ze środków publicznych.

/Kepno.Net/

do góry


Losy "Mikory" nadal niejasne
02-04-2003
 

Stowarzyszenie Mikora, prowadzące ośrodek wypoczynkowy w Mikorzynie, najprawdopodobniej nadal będzie funkcjonować. Przypomnijmy, miejscowa parafia rzymskokatolicka domaga się od kępińskiego samorządu zwrotu kilkuhektarowej nieruchomości, na której leży ośrodek. Kompromis w tej sprawie zapowiada burmistrz Kępna, Piotr Psikus. - Podzielamy stanowisko kościoła i dążymy do przekazania całej nieruchomości - tłumaczy włodarz. 15 kwietnia Krajowa Komisja Uwłaszczeniowa w Warszawie wyda ostateczną decyzję w sprawie przekazania gruntów. Po uzyskaniu stanowiska komisji, samorząd rozpocznie procedurę przekazania całej nieruchomości. -Zaproponujemy parafii możliwość kontynuowania pracy ośrodka przez najbliższy sezon wakacyjny-zapowiada Piotr Psikus. Wstępne deklaracje miejscowego proboszcza dają szansę na kompromis. Istnienie ośrodka wypoczynkowego Mikora w kolejnych latach, zależeć będzie jednak od rozmów, jakie stowarzyszenie prowadzić będzie już z nowym właścicielem gruntów. Parafia nie wyklucza, że ośrodek pracować będzie na dotychczasowych warunkach. /ART/

/SUD/

do góry


Strona główna ] [ Wiadomości ] Ludzie ] Katalog ] Media ] E-adresy ] Kępno ] Wizytówki firm ] Chat ] Linki ]

powrót na górę strony

copyright © 2000- Yark.pl  SEVEN